Praktika

Skvělá zábava na hodně dlouhé večery 🙂

Na stránkách, na něž vedou následující odkazy, jsou moje zpracování praktik. Předem všechny upozorňuji, že i když mám třeba relativně hodně bodů z daného praktika, tak se tam objevují chyby – spousty překlepů a sem tam dezinterpretace či úplně špatně vypočtené hodnoty. Proto při jejich četbě/využívání/inspiraci jimi pozor. Taky už nejsou úplně nejaktuálnější vzhledem k tomu, že to je už pěkných pár let, co jsem je absolvoval.

Fyzikální praktika

Základní praktika MFF UK (jejich stránky)

Celkem – odevzdáno 229 stran zpracování + dalších 94 stran (titulní stránky, zápisy z měření, grafy vytištěné přímo v praktiku). Průměrné praktikum má \(\left( 6,\!5 \pm 1,\!7 \right)\) stran zpracování.

Astrofyzikální praktika (LS 2011/12)

V druhé polovině předmětu Cvičení a praktikum z astronomie – NAST028 (v současnosti se jedná již o nevyučovaný předmět, ale pravděpodobně je součástí cvičení předmětu Základy astronomie a astrofyziky – NAST035) se prováděla simulovaná měření ve virtuální laboratoři CLEA. Zpracování stačilo mít v formou tabulek a grafů a okomentovat to cvičícímu.

  • Plejády = Photoelectric Photometry of the Pleaidestabulka s mým měřením – lepší přesnosti se dosáhne očním srovnáním než proložením grafů v lineární oblasti přímkami (asi jsou tam hvězdy mimo hlavní posloupnost)
  • Merkur = The Rotation of Mercury by Doppler Effecttabulka s mým měřením

Praktika školních pokusů

Praktika určená pro magisterské studenty učitelství fyziky. Povinná jsou 1 a 2. Tady jsem nic písemně nezpracovával, tak jenom odkazy na web praktik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *