Talneťácké srazy

Talneťácké srazy jsou neoficiální akce pořádané zejména za tím účelem, aby se mohli účastníci Talnetu v průběhu roku častěji scházet. U jejich zrodu jsem stál já a, pokud vím, tak od té doby jsem organizoval všechny, co se konaly je možné že si někdo pořádal soukromě nějaké srazy, ale tyhle jsou vždy vyhlašované mezi aktuální účastníky Talnetu a šířené dál). Jsou to ale otevřené srazy, takže můžou třeba přijet kamarádi těch, co jedou na sraz apod. Někde u začátků stála jako motivace se sejít i cesta do Antarktidy, kterou organizátoři Talnetu navrhovali jako výzvu, která by šla uskutečnit, kdyby se našla skupinka a měla by hodně iniciativy a chtěla tam jet, ale tahle snaha nakonec nějak vyšuměla.

Program: Od srazů, které původně byly prakticky bez nějakého předem připraveného programu, jsme se už dostali do stádia, že je připravených i několik, pokud možno, netradičních her, ale stále je dost volného času.

Místo: V začátcích tu byla snaha hledat nová místa. Ale Kralupy (Bára) se ze všech hledisek jeví jako nejlepší kompromis. Leží na dopravní tepně. Je to ve městě, což se na kratší srazy hodí spíš, protože je zde třeba několik supermarketů a jídlo se dá koupit až tam. Už vím(e), kde ten objekt je. Objekt má topení, v průběhu let i zateplili okna, takže tam člověk v zimě neumrzne. Je tam kuchyňka, jedna sprcha v kumbále, teplá voda. A v neposlední řadě je to levný skautský objekt.

Jednotlivé akce

13. až 15. 4. 2012 – Kralupy nad Vltavou – Skautský dům Bára – Talneťácký sraz #007 – téma: Tajná zemědělská služba – spoluorganizovaly Dominika Kalasová a Veronika Dočkalová
první sraz, kde se část nákladů všech účastníků hradila z grantu (který napsala Světla Zelendová Vitingerová)

8. až 10. 4. 2011 – Brno – Skautský dům BoženkaTalneťácký sraz – spoluorganizoval Ota Jašek
na co se nezapomíná: telefonní budky

19. až 21. 11. 2010 – Kralupy nad Vltavou – Skautský dům BáraTalneťácký sraz – téma: Stavitelství a architektura
tento sraz byl spojený s prezenčním setkáním kurzu NFT (v rámci srazu to byl jenom půlden)

23. až 25. 4. 2010 – Kralupy nad Vltavou – Skautský dům BáraTalneťácký sraz
poprvé použit název „Talneťácký sraz“

23. až 25. 10. 2009 – Kralupy nad Vltavou – Skautský dům BáraVíkendový sraz Talneťáků

3. až 5. 10. 2008 – Votice – klubovna Junáka – TSisTA (Talneťácký Sraz i s Trochou Antarktidy) – spoluorganizovala Kristýna Onderková

11. až 13. 4. 2008 – Kralupy nad Vltavou – Skautský dům Bára – Víkendový sraz s Antarktidou – report

Pokud jsem nezmínil nějakého spoluorganizátora nebo ho přiřadil ke špatnému srazu, tak je to možné, protože ne všechny podklady ke srazům se dochovaly (zejména zrušení TalnetSpace mě odstřihlo od tisíců příspěvků, ve kterých by se dali takoví lidé dohledat) a moje paměť je trochu děravá. Stejně tak mi můžete napsat, že bych měl něco doplnit (ale musíte mi napsat, co přesně by mělo být doplněno).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *